Naše filozofie: Holisticky udržitelná

Sustainable Spirit: Our Planet Means The World To Us

Our Footprint is made of Love, not Carbon

Naši holistickou filozofii udržitelného rozvoje lze shrnout jednoduše: Pro naši pleť, Vaši pleť a naše životní prostředí chceme to nejlepší. A právě proto zpracováváme:

  • výhradně 100% certifikované ekologické suroviny;
  • plníme je do recyklovatelných skleněných lahví;
  • vyrábíme klimaticky neutrálně;
  • a pak Vám výrobky zašleme v obalech, které neobsahují plasty;
  • a to dokonce CO2 neutrálně, v rámci Rakouska, Německa i Švýcarska.

Mimochodem, všechny naše výrobky jsou vyráběny s láskou a velkým know-how, v naší manufaktuře ve Štýrsku, v Rakousku.

Jako podnikatelé jsme si vědomi své ekologické a sociální odpovědnosti. Jsme velkými zastánci ekologického zemědělství, protože šetří přírodní zdroje a podporuje úrodnost půdy, a to bez použití škodlivých chemikálií. Ekologické zemědělství je navíc šetrnější ke klimatu než konvenční zemědělství a udržuje vysokou biologickou rozmanitost. Díky 100% organickým složkám se v naší kosmetice nejen vyhýbáme toxinům, jako jsou zbytky pesticidů, ale také podporujeme ekologické zemědělství po celém světě.

Nepoužíváme ekologicky škodlivé složky, jako je např. palmový olej.

Pokud je to možné, získáváme suroviny od družstev a dbáme na spravedlivé pracovní a mzdové podmínky. Většina našich surovin se však pěstuje přímo v Evropě, v zemích, kde jsou pracovní podmínky a mzdy dobře regulovány.

Nejenže obsah je 100% ekologický, ale i naše obaly jsou udržitelné.

Pro naše výrobky používáme skleněné láhve a sklenice, protože sklo lze skvěle opakovaně používat bez tzv. Downcycling efektu. V našem magazínu naleznete také nápady a triky, jak tyto lahvičky znovu použít.

Výhodou skla je také to, že na rozdíl od plastu neuvolňuje do obsahu žádné kritické látky (např. změkčovadla), které by se následně dostaly na Vaši pokožku a do Vašeho těla. Jako obalový materiál používáme recyklovaný karton a rostlinnou tiskařskou barvu. Naše etikety jsou rovněž veganské.

K přepravě používáme také recyklované obalové materiály bez plastů. Místo lepicí pásky používáme inovativní boxy se zástrčným systémem. Přeprava v rámci Rakouska a Švýcarska je navíc klimaticky neutrální. V ostatních zemích na tom pracujeme.

Ano, jak vidíte, jsme trvale udržitelní idealisté a vyrábíme pouze produkty, které splňují naše vlastní vysoké standardy. Jaké jsou Vaše standardy?