Přírodní pomocníci proti celulitidě

Přírodní pomocníci proti celulitidě

Všechny typy křivek jsou krásné - s celulitidou i bez ní! Pak-li Vás ale tyto ďolíčky trápí, máme pro Vás pár jednoduchých tipů, jak svou pokožku zpevnit.

Ikona

Všimli jste si typických důlků na zadečku a nohách? Nebojte, celulitida není důvodem k panice!

Jak celulitida vzniká a proč?

Celulitida neboli pomerančová kůže představuje změnu podkožní tukové tkáně v oblasti stehen a hýždí, ale může se objevit i na pažích nebo břiše. Vzhledem k tomu, že pojivová tkáň žen má jinou strukturu než u mužů, vyskytuje se téměř výhradně u žen (u 80 až 90 %).

Celulitida se tvoří pod vrchními vrstvami kůže a jedním z důvodů může být hromadění lymfatické tekutiny. Tuková tkáň je protkána kolagenovými vlákny a tato struktura "bobtná" při hormonálních změnách, např. v důsledku menstruačního cyklu, a zviditelňuje tvar kolagenových pásů. Vznik celulitidy tedy souvisí také s hormonem estrogenem.

Nebojte se, pomerančová kůra není ani škodlivá, ani nezdravá. Kromě toho si myslíme, že každé tělo je krásné takové, jaké je! Pokud Vás přesto tyto typické dolíčky stále trápí, shromáždili jsme pro Vás několik tipů, které tkáň zpevní.

Co pomáhá přirozeně proti celulitidě?

Samozřejmě zde hrají roli genetické predispozice, které nemůžeme ovlivnit. Na to, zda se nám celulitida objeví a jak je výrazná, má však vliv i náš životní styl.

Jednoduché tipy, které pomáhají předcházet vzniku pomerančové kůže

  • Pijte hodně tekutin - dostatečný přísun tekutin je předpokladem pro pružnou pokožku a pevnou pojivovou tkáň; 2-3 litry denně jsou nutností; Pozor! cukr ve sladkých šťávách nebo čajích má negativní účinky a podporuje celulitidu;
  • Zdravá strava - i zde platí stejná pravidla - kromě cukru byste se měli vyhýbat také soli, tuku a alkoholu; všechny tyto věci podporují zadržování tuku a vody; pomoci může zásaditá strava s velkým množstvím zeleniny, ovoce a celozrnných výrobků; dbejte také na dostatečný přísun vitamínů a minerálů;
  • Cvičení a sport - plavání, běh a jízda na kole posilují svaly nejvíce postižených částí těla, takže celulitida nemá šanci; nebojte se, nemusíte cvičit každý den, stačí 2-3krát týdně; pravidelný pohyb spojený s pobytem na čerstvém vzduchu příznivý i pro duši!

Kromě zdravého životního stylu Vám při redukci celulitidy pomohou i následující tipy!

1. Studená sprcha

Studená sprcha na závěr horké sprchy dělá zázraky pro krevní oběh a stimuluje průtok krve. Pomalu snižte teplotu a kružte sprchou nad postiženými místy. Další výhoda: najednou jste vzhůru a plní energie na celý den!

2. Tzv. Dry Brushing

Pro nás nejúčinnější opatření! Pořiďte si tělový kartáč s veganskými štětinami nebo masážní kartáč proti celulitidě. Přípravek by neměl být příliš měkký. Masáží suché pokožky lze odstranit nahromaděné tekutiny. Otoky a důlky mizí a kůže vypadá pevnější.

3. Masáže

Na závěr si dopřejte masáž tělovým olejem proti celulitidě Organic Anti-Cellulite Body Oil. Kofein, černý pepř, zázvor a hořčičný olej rozproudí krevní oběh na plné obrátky. Má zpevňující účinek a odstraňuje usazeniny. Oleje lisované za studena, jako je arganový, jojobový a olej z divokých růží, dodávají pokožce vitamíny A, C a E. Mimochodem: tělový olej proti celulitidě obsahuje některé složky, jako je olej z divoké růže, arganový olej nebo grapefruitový olej, které jsou velmi vhodné i pro regresi jizev a ošetření strií.

Je to tak jednoduché

Krouživými pohyby vmasírujte olej do pokožky stehen a hýždí. Pro zesílení účinku můžete provést takzvanou škubavou masáž, při níž jakoby "škubete" pokožku prsty. Masáž uvolňuje zadržovanou vodu, otoky a srůsty ve fasciích. Dochází ke stimulaci odbourávání tuku a toku lymfy a dlouhodobému zpevnění tkáně.

Sophie Prana Vám v tomto videu ukáže, jak můžete 1-2krát týdně provádět masáž Gua Sha - jako doplněk proti celulitidě. Můžete také použít baňkové sklenice, které skvěle stimulují tok lymfy a odstraňují toxiny.

Doporučujeme

Zkombinujte všechny 3 tipy ve výše uvedeném pořadí a pravidelně je používejte. Po tzv. Dry Brushing se pokožka na tělový olej opravdu těší a velmi dobře vstřebává účinné látky.

Pravidelnost je klíčová!

Abyste dosáhli viditelného zlepšení struktury pokožky v dlouhodobém horizontu, doporučujeme jednotlivé kroky opakovat co nejčastěji. Výše uvedené tipy jsme zařadili do naší rutiny po sprchování a jednou nebo dvakrát týdně si uděláme trochu času navíc na rozsáhlou masáž kamenem Gua Sha.

Vyzkoušejte různé tipy a nalezněte pro Vás a Vaše tělo tu správnou metodu! ♡

Doporučujeme