Ingredience týdne - moringový olej

Ingredience týdne - moringový olej

Moringový olej se v posledních letech proměnil v opravdového superhrdinu v kosmetických reklamách - ale proč vlastně a co tento olej skutečně dokáže?

Ikona

Odkud pochází moringový olej?

Strom moringa pochází původně z himálajské oblasti, ale dnes se pěstuje a používá jako zelenina nebo olejnina i v mnoha různých zemích. Listy a semena moringy jsou opravdovým pokladem přírody, neboť obsahují velké množství vitamínů, minerálů a různých aminokyselin, a proto se v ajurvédské tradici již po staletí používají jako léčivá rostlina. Ze semen se získává oblíbený olej pro kosmetické přípravky.

Moringový olej je jedním z nejstabilnějších rostlinných olejů a lze jej uchovávat po mnoho let, nevadí mu ani teplotní výkyvy. To je jeden z důvodů, proč je tak oblíbený v přírodních kosmetických přípravcích - nepotřebuje žádné další konzervační látky.

Jak moringový olej působí na pokožku?

Moringový olej údajně obsahuje asi 50 různých antioxidantů a několik desítek protizánětlivých látek. To z něj činí dokonalou zbraň proti stárnutí pleti.

Má antioxidační účinky, chrání před vlivy prostředí a podporuje vitalitu pokožky. V kosmetických přípravcích se také velmi často používá jako hydratační prostředek na suchou pokožku, a to z toho důvodu, že je tento rostlinný olej velmi podobný oleji naší pokožky. Mimochodem, tento efekt se projevuje i na vlasech.

Vitamín A stimuluje tvorbu kolagenu, a protože moringa je lehkým olejem, je vynikající i pro masáže.

Moringový olej proti pupínkům

Moringový olej je vynikající pro péči o skvrnitou pleť, protože, na rozdíl od mnoha jiných olejů, neucpává póry, ale naopak je čistí a působí protizánětlivě. Je tak velmi vhodný pro skvrnitou pleť a akné.

Stimuluje také vlastní regeneraci pokožky a aktivuje její samoléčbu. Směs antibakteriálních a hydratačních látek dodává pleti tu správnou péči, která bojuje proti pupínkům.

Totéž mimochodem platí i pro pokožku hlavy. Moringový olej může být obzvláště vhodný proti lupům, protože čistí a ošetřuje pokožku hlavy a omezuje vylučování nepříjemných částeček kůže.

Celkově lze říci, že moringový olej lze, díky jeho blahodárným účinkům, používat na celé tělo. Hydratuje, zklidňuje, čistí, působí protizánětlivě a pomáhá při akné. Čistý olej můžete doma jednoduše smíchat s trochou cukru a získat tak úžasně jednoduchý a rychlý sprchový peeling, který zjemní Vaši pokožku a zanechá ji sametovou!

Doporučujeme