Naše přísady

Na přísadách záleží - méně je někdy více

Kůže je naším největším orgánem. Chrání nás před škodlivými vlivy prostředí a je životně důležitá. Kosmetika může o pokožku pečovat a udržovat ji zdravou anebo ji poškodit a způsobit jí "nevolnost." Vybírejte proto pečlivě, jaké složky na svou pokožku nanášíte!

Kosmetika se vstřebává do pokožky a některé složky se dostávají do krevního oběhu a hromadí se v těle. Některé parabeny se například ukládají v orgánech.

My Vás žádným zdravotním rizikům vystavovat nechceme! Proto se vyhýbáme všemu, co by mohlo být škodlivé. Jste stejného názoru? Pak jste tu správně!

Všechny složky, které používáme v našich výrobcích, by neměly představovat žádné riziko pro naše tělo ani životní prostředí.

Méně nesmyslů

V našich produktech proto NENALEZNETE následující složky:

  • synteticky vyráběné chemické látky včetně konzervačních látek, emulgátorů, parfémů;
  • ropné deriváty, jako je parafín nebo vazelína a mikroplasty;
  • alkohol vysoušející pokožku;
  • palmový olej, protože je to jen levné plnivo;
  • živočišné složky;
  • PEG, SLS, hliník (a nekonečně dlouhý seznam chemických nesmyslů používaných v běžné kosmetice).

Samozřejmostí také je, že netestujeme na zvířatech!

Karcinogenní, alergenní, mutagenní - Ne, děkuji! Ale jak únavné je neustále se informovat o jednotlivých, případně kritických složkách? Už toho máme dost, a proto zavádíme nový standard v oblasti přírodní kosmetiky:

100% přírodní

Věříme, že všechny ingredience pro vysoce účinnou a zdravou kosmetiku lze nalézt v přírodě. Proto pro naše produkty používáme pouze 100% certifikované organické přírodní a čistě rostlinné a účinné složky. Bez výjimky! Tím si můžete být jisti!

Další level - BIO

V případě našich výrobků neuvádíme pouze nápis bio, ale používáme také 100% certifikované bio složky, protože se chceme vyhnout reziduím pesticidů a zároveň podporovat ekologické zemědělství. Nepoužíváme žádné konvenční ani syntetické přísady. Díky tomu je naše svěží kosmetika tak jedinečná a Vaše pleť spokojená.

Čistá energie rostlin

Vybrané rostlinné esence a vysoce kvalitní oleje lisované za studena budou Vaši pleť hýčkat na zcela nové úrovni. Náš jedinečný dvoufázový systém péče nám umožňuje zcela se obejít bez syntetických přísad, jako jsou konzervační látky a emulgátory, a nabídnout Vám tak nový druh organické svěží kosmetiky.

Naše produkty jsou čistě rostlinného původu - cruelty free a bez testování na zvířatech.

Šetrné zpracování surovin zaručuje maximum živin a účinnosti. Naše vyvážené složení zajišťuje, že pleť dostává vše, co potřebuje, aby mohla zářit.

Pokud je to možné, odebíráme suroviny, které se jsou FairTrade nebo se s nimi alespoň fair obchoduje, jako příklad může posloužit náš Organický arganový olej lisovaný za studena, který vyrábí dámské družstvo v Maroku anebo naše omyvatelné a pratelné čistící polštářky a doplňky, které se vyrábějí v dílně v peruánském Cuscu, kde se neslyšící ženy vyučily krejčovskému řemeslu.

Jsme také velmi hrdí na to, že všechny naše výrobky jsou vyráběny klimaticky neutrálním způsobem, v naší manufaktuře v jihovýchodním Štýrsku, v Rakousku.

Budeme moc rádi, když budete sdílet naše nadšení pro udržitelné ekologické a veganské produkty!