FAQ - Často kladené otázky

Máte dotazy týkající se našich produktů, jejich použití nebo způsobu působení? Odpovědi na nejčastější otázky týkající se produktů Pure Skin Food najdete zde!

Zde jsme shrnuli vaše nejčastější dotazy:

Jaká je trvanlivost mého výrobku PURE SKIN FOOD?

Datum expirace naleznete na nálepce, na spodní straně výrobku nebo jako razítko na obalu. Toning Moisturiser mají trvanlivost nejméně 9 měsíců od výroby, pleťové masky nejméně 12 měsíců a pleťové- a tělové oleje cca. 14 měsíců. Datum expirace je však pouze orientační - proto můžete mnoho výrobků používat déle, pokud se nezmění jejich vůně a jsou dobře skladovány. Po otevření výrobku doporučujeme spotřebovat jej přibližně do 3 měsíců.

Protože nepoužíváme syntetické konzervační látky ani podobné složky, může se stát, že se výrobek nakonec znehodnotí. Nemějte však obavy, u přírodních výrobků to poznáte okamžitě! Proto byste neměli výrobky PURE SKIN FOOD vystavovat vysokým teplotám, např. v létě v autě, v plážové tašce apod.

Koupila jsem si All you need Set od PURE SKIN FOOD. V jakém pořadí mám výrobky používat?

Náš multitaskingový systém vrstvení se používá snadněji, než se zdá:
1. Krok: Pleť očistěte pomocí Organic Cleansing & Detox Oil, a to metodou olejového čištění
2. Krok: Vyberte si Toning Moisturiser pro Váš typ pleti
3. Krok: a také pleťový olej dle Vašeho výběru

Je důležité, abyste nejprve nanesli moisturiser a poté vmasírovali pleťový olej přímo do ještě vlhké pleti. Tak se pleťový olej dobře vstřebá a Vaše pokožka může optimálně absorbovat složky. Vše o aplikaci se podrobně dozvíte zde.

Pleťový olej se nevstřebává a zůstává "stát" na pokožce. Co dělám špatně?

Nebojte! Pokud máte pocit, že se olej nevstřebává správně, může Vám pomoci jednoduchý trik: nejprve si na obličej naneste Toning Moisturiser. Nyní použijte 2 nebo 3 kapky pleťového oleje, a to přímo na vlhkou pleť a vmasírujte jej. Vlhkost tonika prakticky navede výživné složky oleje do hlubších vrstev pokožky. Pro matný, sametový a vyživený pocit pleti!

Proč nevyrábíte žádné krémy?

Krémy se skládají z tekuté a tukové složky. Aby se dobře promíchaly, jsou zapotřebí emulgátory. Ty však mohou také zničit vlastní tukovou vrstvu kůže. Proto emulgátory nepoužíváme. Kombinace Toning Moisturiser a pleťového oleje umožňuje namíchat kvalitní přípravek přímo na obličeji. Kromě toho jsou nádobky s krémem, do kterých saháte prsty, velmi nehygienické. Bez syntetických konzervačních látek by se zde rychle rozmohly návštěvníci, které bychom na obličeji raději nechtěli.

Opravdu nepoužíváte žádné konzervační látky? Jak to funguje s přírodní kosmetikou?

Na jedné straně se bez syntetických konzervantů obejdeme z důvodů uvedených v předchozí odpovědi o krémech. Používáme ale také přírodní složky, které mají silný antioxidační účinek, například výtažek z rozmarýnu. Ty mají konzervační účinky a působí přirozeně.

Proč má pleť po použití přírodní kosmetiky přehnaně reaguje?

Někdy se může stát, že pleť zpočátku reaguje přehnaně, když přejde z běžných pečujících produktů na přírodní kosmetiku. Často pokožka zapomíná na funkce vlastní ochranné bariéry, jako je regulace produkce kožního mazu, protože je neustále konfrontována s určitými složkami. Výrobky PURE SKIN FOOD obnovují narušenou kožní bariéru a vlastní ochrannou funkci pokožky. To někdy trvá i několik dní! Doporučujeme, abyste své pleti dopřáli alespoň 1 týden na to, aby si na novou péči zvykla. Pokud zaznamenáte jakékoliv podráždění nebo alergické reakce, neprodleně nás kontaktujte. Rádi Vám pomůžeme a individuálně Vám poradíme!

Jsou esenciální oleje obsaženy v mém produktu od PURE SKIN FOOD?

Většina našich výrobků obsahuje esenciální oleje, protože jsou úžasně účinné. Zde se o nich můžete dozvědět více informací. Pokud máte citlivou pokožku a/nebo se chcete esenciálním olejům vyhnout, doporučujeme Organic Beauty Oil for Sensitive Skin - Fragrance Free, nedráždivý pleťový olej bez parfemace a esenciálních olejů.

Jsou k dispozici bezplatné testery/vzorky?

V našich produktech používáme pouze certifikované organické složky nejvyšší kvality. V našem obchodě najdete přesné vysvětlení, které výrobky jsou vhodné pro který typ pleti. Pokud si nejste jisti, můžete nás vždy kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme najít ten správný výrobek! Pokud by Vám některý výrobek opravdu nevyhovoval, také pro Vás najdeme řešení. Zasílání bezplatných vzorků v malých velikostech poštou by bylo finančně náročné a bohužel neudržitelné. Pokud přesto chcete výrobek otestovat, můžete zde najít prodejce ve Vašem okolí, kteří mají PURE SKIN FOOD výrobky skladem.

Kolik prášku potřebuji na pleťovou masku?

Naše pleťové masky jsou ve formě prášku. Smíchejte asi 1 lžičku prášku s trochou vody nebo s Vaším oblíbeným Toning Moisturiser. Konzistence by měla být krémová, aby se maska snadno nanášela a přilnula k pleti. V závislosti na tom, jak hustou masku chcete mít a s čím ji smícháte (např. s jogurtem místo vody nebo s tonikem či několika kapkami pleťového oleje), se poměr prášku a tekutiny změní. Orientačně lze říci, že 60 ml nádobka vystačí přibližně na 10 aplikací.

Jsou Vaše výrobky vhodné během těhotenství?

Esenciální oleje v těhotenství jsou ošemetné téma. V těhotenství byste se měla vyhnout vysoce dráždivým a/nebo stimulujícím olejům, jako je například skořice. Pokud výrobek používáte již delší dobu, doporučujeme jej vyzkoušet na malé ploše na bradě. Mnohým těhotným ženám se mění čich, takže jim najednou některé vůně vadí. Protože je to však velmi individuální, nejlepší je to vyzkoušet. Pokud jsou výrobky výslovně nedoporučeny k používání v těhotenství, najdete o tom poznámku v našich textech k výrobkům. Náš speciální a pro těhotné ženy určený olej Can’t wait to meet you - Organic Belly Oil: pečuje o kůži na bříšku, zvyšuje pružnost pokožky, a tím zabraňuje vzniku strií. Masáže také posilují pouto mezi maminkou a miminkem ještě před porodem!

Vaše otázka zde není uvedena?

Takto nás můžete kontaktovat:
1. Napište nám svůj dotaz k určitému výrobku přímo na stránce výrobku v našem obchodě, v sekci Otázky a odpovědi. Tam najdete také dotazy ostatních zákazníků a možná i odpověď na Vaši otázku.
2. Pošlete nám svůj dotaz E-mailem na adresu office@pureskinfood.net nebo využijte náš kontaktní formulář.
3. Pošlete nám zprávu na sociálních sítích, ať už na Instagramu nebo na Facebooku.

Těšíme se na to, až se nám ozvete!