Dvě obrovské výhody, proč jsou pleťové masky, které si můžete sami namíchat, mnohem lepší

Dvě obrovské výhody, proč jsou pleťové masky, které si můžete sami namíchat, mnohem lepší

Pokud jste si u nás někdy koupili pleťovou masku, možná jste si položili otázku, proč jsou naše masky v práškové formě a proč by jste je měli míchat sami. Zde pro Vás máme odpověď!

Ikona

2 výhody práškových masek

1. Pochybné složky v již hotových maskách

Hotové kupované pleťové masky jsou plné konzervačních látek a obvykle také spousty dalších přísad, které na obličeji zkrátka nechcete. Nebo alespoň my ne. Pokud Vás má něco zkrášlit, nemyslíme si, že by to mělo být nezdravé nebo dlouhodobě škodlivé. Souhlasíte s námi?
Naším cílem je vyřadit z kosmetiky všechny pochybné látky a vytvářet čisté ekologické produkty pečující o pleť - produkty, které sami chceme. To platí i pro naše pleťové masky. Abychom se i zde obešli bez jakýchkoli konzervačních látek, jsou masky k dispozici v suché formě. Jedná se o superpotraviny a další rostlinné prášky, jež jsou smíchané dohromady, a to podle potřeb Vašeho typu pleti. Ano, abyste se vyhli konzervačním látkám, musíte si masku namíchat sami.

2. Přizpůsobte si masku svým potřebám

Naše masky mají však ještě jednu obří výhodu! Lze je totiž libovolně kombinovat! Zde jsou naše tipy na to, jak si masku můžete přizpůsobit svému typy pleti a potřebám své pokožky:
  1. Použijte hydratační tonikum podle svého výběru: hydrolát dokáže Vaše pokožka zvláště dobře vstřebat, což přináší další účinek - záleží na tom, jaký typ použijete.
  2. Pokud hydratační tonikum nemáte po ruce, použijte vlažný čaj, např. heřmánkový čaj, a to na citlivou, podrážděnou, ale i zanícenou pleť, řebříčkový čaj naopak na zarudnutí, zelený čaj na zralou pleť,...
  3. Pro větší svěžest v létě doporučujeme masku smíchat s jogurtem (my používáme veganský sójový jogurt).
  4. V případě nouze postačí i voda, ale lepší účinek bude mít cokoliv z bodů 1-3.
  5. Pokud je Vaše pleť spíše suchá, přidejte do masky několik kapek pleťového oleje.
Umyjte si obličej, naneste masku a nechte ji působit, v případě potřeby ji mezitím navlhčete, aby příliš rychle nevyschla. Nechte působit 20-30 minut a následně masku vlažnou vodou smyjte.
Už víte, která pleťová maska je pro Vás ta pravá? Mimochodem, u nás naleznete i peeling a masku v jednom! :)

Doporučujeme