4 důvody, proč stres škodí Vaší pleti, a co s tím můžete dělat

4 důvody, proč stres škodí Vaší pleti, a co s tím můžete dělat

Každý ví, jak se člověk cítí ve stresu. Všeho je příliš mnoho a zdá se, že nad situací ztrácíte kontrolu. Co se ale ve skutečnosti děje ve Vašem těle a jak tyto procesy ovlivňují Vaši pleť? Na tyto otázky máme odpovědi.

Ikona

Stres negativně ovlivňuje Vaši pleť těmito 4 způsoby.

Vaše srdce začne bít rychleji, potí se Vám ruce a najednou máte problémy s jasným myšlením. Stručně řečeno: jste ve stresu. A hodně se toho děje i s Vaší pletí.

  • Stres podporuje záněty

Zánět je jednou ze základních příčin akné. Nejde primárně o zánět kůže, ale o zánět, který může být uložen někde v těle. Tomu se říká systémový zánět. U akné a skvrnité pleti se často vyskytují ve střevech. Stres zvyšuje riziko zánětu - a to může vést nejen ke skvrnité pleti a pupínkům, ale také k řadě dalších zdravotních problémů.

  • Stres zvyšuje hladinu cukru v krvi

Stres může zvýšit hladinu cukru v krvi, což vede ke zvýšené produkci tzv. androgenů, mužských pohlavních hormonů. A právě ty hrají klíčovou roli při vzniku černých teček a pupínků, protože čím více androgenů máte v krvi, tím více mazu Vaše tělo produkuje. Příliš mnoho kožního mazu rychle vede k ucpání pórů a voilá - objeví se černé tečky a pupínky.

  • Stres ničí kožní bariéru

Neporušená kožní bariéra je důležitým předpokladem zdravé a krásné pleti. Na jedné straně zabraňuje ztrátě vlhkosti, na druhé straně zajišťuje, aby do pokožky nemohly proniknout bakterie a viry. Stres nyní může způsobit, že se Vaše kožní bariéra stane děravou. Výsledek: suchá pleť, skvrny a pupínky.

  • Stres má negativní vliv na Vaše stravování

Kdo má čas vařit čerstvé jídlo, když spěchá? Proto je ve stresových situacích obvykle první volbou fast food, popř. polotovary. Ty negativní vliv stresu na Vaši pleť ještě zesilují, protože způsobují rychlý vzestup hladiny cukru v krvi a v důsledku toho zvýšenou sekreci inzulínu a zvýšenou produkci androgenů. Cenné živiny a vitamíny mohou také rychle ustoupit do pozadí. Není divu, že se po takovém jídle cítíte špatně. Ale to není všechno, protože černé tečky a pupínky na sebe obvykle nenechají dlouho čekat.

Keep calm and take care of yourself - co můžete udělat proti stresu

Dobrou zprávou je, že se nemusíte se stresem jen smířit, ale můžete udělat něco pro to, abyste se i v hektické době cítili lépe.

Převezměte aktivní kontrolu nad svým životem

Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat pro zvládnutí stresu, je naučit se s ním zacházet. V první řadě to znamená, že byste měli aktivně převzít kontrolu nad svým životem a stresovými situacemi. Místo toho, abyste se cítili bezmocně vydáni napospas, měli byste se raději soustředit na své možnosti jednání. A ano, ty vždy existují! Zde skutečně záleží na správném způsobu myšlení, protože ten určuje, zda se budete vnímat jako pasivní objekt, nebo aktivní subjekt.

Pečujte o sebe pomocí malých self-care rituálů

Některé věci je opravdu nutné udělat okamžitě a v těchto situacích prostě neexistuje způsob, jak snížit stres. O to důležitější je, abyste si dopřáli malé relaxační přestávky, jakmile to bude opět možné. Takové vědomě vytvořené ostrůvky Vám poskytnou důležitý odstup od každodenního stresu a pomohou Vám dobít zásoby energie a znovu získat rovnováhu.

Obzvlášť skvělé jsou vědomé rituály, při kterých si věnujete láskyplnou pozornost a vědomě vnímáte své pocity. Náš Organic Skincare Set for Radiant Skin je ideální k tomu, abyste si po dlouhém dni dopřáli vědomou relaxaci. Kromě toho můžete svou pleť hýčkat některou z našich pleťových masek a zároveň si dopřát například horkou koupel. Když si na sebe poté nanesete náš tělový olej nebo Body Mousse, svět bude vypadat úplně jinak. Tímto způsobem pečujete o své tělo i duši zároveň.

Doporučujeme