Proč byste se měli vyhnout esenciálním olejům, pokud máte citlivou pokožku

Proč byste se měli vyhnout esenciálním olejům, pokud máte citlivou pokožku

Zejména u citlivé pleti je vhodné se blíže seznámit se seznamem složek v přípravcích péče o pleť. Za určitých okolností se vyplatí vyhnout se dráždivým složkám a dokonce i esenciálním olejům.

Ikona

Neexistuje žádná specifická diagnóza pro citlivou pokožku. Její příznaky jsou tak rozdílné, jako jsme rozdílní my sami. Často postihuje světlejší typy pleti, ale ne vždy. Citlivá pleť reaguje citlivě na všechny druhy vlivů prostředí, má tendenci k zarudnutí a podráždění. Příčiny mohou být zřejmé, ale mohou být také tak banální, že na ně ani nepomyslíte:

  • Kontakt s čistícími prostředky;
  • Vystavení slunečnímu záření;
  • Chlad a vítr;
  • Mechanické nebo chemické dráždivé látky;
  • Nesprávná výživa;
  • a mnoho dalších.

Přestože esenciální oleje milujeme a mnohé z nich mají pro pokožku opravdu skvělé vlastnosti, citlivá pokožka na ně bohužel může také reagovat. Čisté oleje mohou například stimulovat krevní oběh, což už u velmi citlivých typů může vyvolat zarudnutí.

Bylo by však nesprávné éterické oleje zcela odsoudit. Nejlepší je vyzkoušet je a začít s výrobky, které byly speciálně přizpůsobeny potřebám citlivé pleti.

Citlivá pokožka nepotřebuje žádné další podněty!

Proto používáme pouze čistě přírodní, organické a rostlinné složky, které pokožku ošetřují, zklidňují a posilují. Nepoužíváme (synteticky vyráběné) přísady, které mohou způsobit podráždění, jako např:

  • Alkohol;
  • Parfémy;
  • Konzervační prostředky.

Dbáme na to, abychom používali jen několik účinných složek, aby se namáhané pleti lépe dýchalo.

Esenciální oleje vs. hydroláty

Protože esenciální oleje nejsou citlivou pokožkou vždy dobře snášeny, používáme u těchto výrobků raději hydroláty. Co je to však hydrolát? Vzniká při extrakci esenciálních olejů destilací s vodní parou. Proto je rádi nazýváme "jemnými příbuznými esenciálních olejů."

Dříve se tato tekutina jednoduše vylévala, ale dnes víme, že výtažky mají velmi podobné účinky jako příslušný esenciální olej - jen jsou méně dráždivé, a proto se lépe snášejí. Čisté hydroláty lze používat také jako obklady nebo k inhalaci.

Naše Organic Skincare Set for Sensitive Skin obsahuje pouze produkty, které Vaší pokožce poskytnou to, co potřebuje, a to co nejšetrněji:

Toning Moisturiser Calming Chamomile: Tento toner je opravdovým požehnáním, má zklidňující a posilující účinky a zajišťuje rovnoměrný vzhled pleti. Skládá se výhradně z čistých výtažků z ekologicky pěstovaných rostlin s účinnými látkami pečujícími o pleť a lze jej použít mnoha způsoby k čištění, odstraňování make-upu, přirozeně jako tonikum, mist na obličej a tělo, jako pleťové tonikum, jemný sprej po holení, sprej po opalování a samozřejmě jako jednoduchý hydratační přípravek.

Náš tip: Dejte toner do lednice. Pokud se chcete tmavých kruhů zbavit rychle, nastříkejte malé množství na vatový tampon a přiložte ho na několik minut na opuchlé váčky. Otoky se okamžitě zmírní a Vy se budete cítit nádherně probuzená/ý a svěží!

Organic Beauty Oil for Sensitive Skin - Fragrance Free: Tento pleťový olej má také nízký obsah dráždivých látek a je zcela bez parfemace a esenciálních olejů. Pomáhá pleti získat zpět její rovnováhu, díky regeneračním a ochranným olejům a nabízí lipidovou ochranu, která stále umožňuje pleti dýchat.

S touto sadou jste připraveni na těžké chvíle a Vaše pleť může konečně dýchat, zotavit se a získat zpět svou rovnováhu!

Doporučujeme