Správná strava proti akné a skvrnám

Správná strava proti akné a skvrnám

Správná kosmetika pomáhá zvenčí dostat skvrny na pleti pod kontrolu, ale důležitou roli hraje také naše strava. Zkuste změnit svůj jídelníček. To obvykle dokáže zázraky!

Ikona

Správná kosmetika pomáhá dostat skvrny na pleti pod kontrolu zvenčí, ale důležitou roli hraje také naše strava. Zkuste změnit svůj jídelníček. Ta obvykle dokáže zázraky!

DON´Ts

Nepřítel pleti č. 1: Vysoká hladina cukru v krvi

Cokoliv, co zvyšuje hladinu cukru v krvi, způsobuje také rozkvět pupínků. Snažte se vyřadit potraviny s vysokým glykemickým indexem a udržujte si nízkou hladinu cukru v krvi.

Vyřaďte proto cukr a sladkosti, výrobky z bílé mouky, brambory, chipsy atd. a místo nich si dopřejte komplexní sacharidy, jako jsou celozrnné pečivo, hnědá rýže, ořechy a hodně zeleniny.

Nepřítel pleti č. 2: Mléčné výrobky

Mléko je dětskou výživou a narušuje hormonální rovnováhu. Vyřaďte mléčné výrobky ze svého jídelníčku a sledujte, jak se Vaše pleť změní k lepšímu. Pupínků obvykle po krátké době ubude nebo dokonce zcela zmizí.

Nepřítel pleti č. 3 a 4: Alkohol a nikotin

Víte o tom? Byli jste na večírku, podívali jste se až příliš hluboko do skleničky a druhý den se ozvalo bim, bim, bim a vyrazily Vám pupínky? Jaké překvapení, vždyť naše kůže je největším detoxikačním orgánem.

DOs

Přítel pleti č. 1: Hodně zeleniny

Chlorofyl, který zelenina obsahuje, pomáhá tělu působit proti zánětům a zpomaluje stárnutí pokožky. Čím tmavší zelená barva, tím lépe, například rukola, kapusta, špenát a řeřicha. Takže: zelené smoothies, saláty a další - vždycky si je dejte!

Přítel pleti č. 2: Clean Eating

Kůže je naším největším detoxikačním orgánem. Když se naše tělo musí zbavit příliš mnoha toxinů, obvykle to končí kožními skvrnami. Snažte se proto, pokud možno, vyhýbat přídatným látkám a toxinům. Vybírejte si čerstvé nezpracované potraviny.

Přítel pleti č. 3: Ovesné mléko místo kravského mléka

Mléčné výrobky často zhoršují kožní vady. Vyzkoušejte rostlinné alternativy, například ovesné mléko, které má také vysoký obsah vitamínu E a kyseliny listové a je mnohem šetrnější ke klimatu.

Přítel pleti č. 4: Antioxidanty

Bojují proti zánětům, a tím i proti nečistotám pleti. Na antioxidanty jsou bohaté zejména bobule, červené hrozny, kopřivy a opět zelená listová zelenina.

Přítel pleti č. 5: Ořechy

Příčinou akné je někdy nedostatek zinku a selenu. S mandlemi, para ořechy, dýňovými semínky atd. můžete tento nedostatek snadno kompenzovat a zároveň pokrýt potřebu vitamínu E, zinku, hořčíku, atd.

Přítel pleti č. 6: Pitný režim

Čím více pijeme, tím snadněji se z těla vyplavují nežádoucí toxiny. Pijte vitamínovou vodu (voda obohacená o několik kousků ovoce a zeleniny), zelený čaj, kopřivový čaj a vodu s několika vymačkanými citronovými šťávami. Zkuste vypít 3 litry během několika dní a pořiďte si fotografii před a po. Budete se divit!

A samozřejmě záleží na správné péči

Kromě toho je pro čistou pleť samozřejmě zásadní správná péče. Vyhněte se příliš agresivním přípravkům, které pleť vysušují a poškozují kožní bariéru, protože tím se pleť stává ještě zranitelnější.

Vyzkoušejte metodu olejového čištění pomocí Cleansing & Detox oil. Čištění obličeje olejem může znít zvláštně, ale je úžasně účinné a zároveň pečující. Pro denní a noční péči doporučujeme Organic Skincare Set for Impure & Combination Skin. Díky svým antibakteriálním a vyrovnávacím vlastnostem pomáhá Vaší pleti znovu najít rovnováhu.

Doporučujeme