6 příčin pupínků a černých teček a jak se jich zbavit

6 příčin pupínků a černých teček a jak se jich zbavit

Máte dost pupínků, černých teček a podobně? Co skutečně pomáhá? Zjistěte to zde!

Ikona

Příčiny skvrnité pleti jsou různé a obvykle rozmanité. Samotná správná kosmetika může bohužel bojovat pouze s příznaky a pomáhat regulovat pleť zvenčí. Kořeny problému však obvykle leží hlouběji. K odstranění nečistot na pleti je tedy zapotřebí komplexní přístup.

Začněme opět od začátku:

Co vyvolává skvrny na pleti?

Během puberty se naše hormony zblázní a způsobí pupínky, často i akné. Při narušení hormonální rovnováhy produkují mazové žlázy více oleje. Póry se ucpávají. To vede ke vzniku černých teček, a když se zanítí, nevzhledných pupínků.

Co se ale stane, když se konečně dostaneme z puberty a černé tečky a/nebo pupínky stále nezmizely?

Mnoho žen trpí před menstruací dočasně skvrnitou pletí. Důvodem č. 1 pro skvrnitou pleť po pubertě zůstávají hormonální výkyvy, ale existuje více faktorů, které skvrnitou pleť vyvolávají nebo podporují. Patří mezi ně např:

  1. Genetické predispozice (ano, bohužel) a věk
  2. Vlivy prostředí
  3. Kouření (chtělo by to rychle přestat kouřit!)
  4. Užívání léků nebo například vysazení antikoncepce
  5. Nesprávná nebo přehnaná péče o pleť
  6. Špatné stravování a gastrointestinální problémy (obvykle spolu souvisejí)

Bohužel, v případě 1. nemůžete udělat nic jiného, než se pokusit odstranit všechny ostatní příčiny a doufat ve zlepšení. Většinou se skvrny alespoň zmírní. Je také možné, že se Vaše pleť od 30. roku náhle zblázní a skvrn přibude. Co s tím můžete dělat, se dozvíte zde.

2. Vlivy prostředí, jako jsou škodliviny v ovzduší, ve vodě, ale také v potravinách nebo v kosmetice, kterou si nanášíme na kůži, zatěžují naše tělo a to se je snaží eliminovat prostřednictvím kůže. Některé faktory můžeme ovlivnit, jiné možná ne. Jak se skrytým škodlivinám vyhnout, se dozvíte zde. Pupínky může způsobit i nošení roušek. Vítejte v klubu - nejste jediní, komu se z roušek a respirátorů dělají pupínky. Klíčové je však každodenní důkladné čištění obličeje. Ráno a večer používejte Cleansing & Detox oil, který odstraní veškeré nečistoty, zklidní a vyživí pleť, díky měsíčkovému extraktu.

3. Kouření - pokud kouříte - jedná se o faktor, který můžete velmi rychle odstranit, pokud chcete. Ušetříte si zdravotní rizika, peníze, pupínky a předčasné známky stárnutí.

4. Pokud musíte pravidelně užívat léky a myslíte si, že Vaše kožní problémy jsou způsobeny těmito léky, poraďte se o tom se svým lékařem. V opačném případě se snažte užívat léky pouze v nezbytných případech. Když přestanete užívat antikoncepci, musíte prostě projít hormonálními výkyvy. Možná Vám Organic Skincare Set for Impure & Combination Skin, pomůže proces urychlit.

5. Používáte příliš agresivní produkty pečující produkty? Zejména proti pupínkům existuje mnoho kosmetických přípravků, které pleti spíše škodí, než aby jí pomáhaly. Nejhorší na nesprávné nebo nadměrné péči je, že ničí přirozenou lipidovou vrstvu. Bakterie tak mohou mnohem snadněji napadnout Vaši pleť a pupínky se mohou rozrůstat. Proto doporučujeme pleťové oleje, protože pomáhají obnovit lipidovou vrstvu a chrání pleť před vlivy prostředí. Ano, pleťové oleje pomáhají také při mastné a smíšené pleti, zejména Organic Beauty Oil for Impure & Combination Skin byl speciálně vyvinutý pro tento účel. Pleťový olej signalizuje pleti, že potřebuje sama produkovat méně oleje, a reguluje se. Báječné, že?

6. Co se výživy týče, existuje poměrně jednoduchý kouzelný recept na krásnou pleť! Vzdejte se na 2-3 týdny kravského mléka, bílého cukru a co nejvíce výrobků z bílé mouky. V mnoha případech se pleť v mžiku zlepší. Stravou však můžete pro svou pleť udělat mnohem více. Protože je toto téma trochu složitější, věnujeme mu samostatný článek, který zde bude brzy následovat.

Doporučujeme