Jak poznat svůj typ pleti a najít to správné ošetření

Jak poznat svůj typ pleti a najít to správné ošetření

Víte vlastně, jaký máte typ pleti? Nečistoty, suchá místa nebo mastná T-zóna – vysvětlíme Vám, jak přesně určit, co Vaše pleť potřebuje a které produkty jsou pro Vás ty pravé.

Ikona

Stejně jako je každý člověk jiný, je u každého rozdílná i pleť. Někteří ani přesně nevědí, jaký je vlastně jejich typ pleti a které produkty jsou pro ně vhodné. Ukážeme Vám znaky, které určují Váš typ pleti, a doporučíme Vám i vhodné produkty, abyste mohli opět zazářit!

Určení současného stavu

Nejlepší je analyzovat pleť ráno, kdy je ještě neošetřená a bez make-upu. Postavte se před dobře osvětlené zrcadlo a podívejte se zblízka. Vidíte velké póry nebo je struktura pleti jemná? Jsou místa mastná a lesklá, nebo suchá a šupinatá? Nebo dokonce obojí? Vznikají jemné vrásky ze sucha nebo vrásky způsobené věkem?

Textura pleti hodně vypovídá o jejím věku, stavu hydratace nebo nečistotách. Zvláště v případě radikálních změn byste měli věnovat zvýšenou pozornost. Pleť se často mění v různých fázích života, např. během těhotenství, po přestěhování do města nebo po změně stravy.

V závažných případech nestačí vždy jen poskytnout správnou péči zvenčí, některé příznaky jsou příznaky alergií nebo dokonce důsledky znečištěného ovzduší. V takovém případě je nutné se blíže zaměřit na Váš životní styl a pokusit se zjistit, co může být příčinou.

Charakteristika hlavních typů pleti

Nečistá pokožka a akné

Nečistoty pleti známe všichni moc dobře, ale i zde existují rozdíly. Zanícené a zarudlé pupínky mohou být známkou alergie nebo potravinové intolerance. Černé tečky a velké póry můžete redukovat pomocí vybraných produktů.

Doporučujeme

Velké póry: Jednou až dvakrát týdně používejte Skin Glow Maske s jahodami. Vysoký obsah vitamínu C zjemňuje póry a jemný peeling s ovocnými kyselinami dodá Vaší pokožce svěží lesk!

Pupínky a černé tečky: Naše Organic Purifying Green Beauty Mask čistí hluboko v pórech a má protizánětlivý a antibakteriální účinky. Používá se jednou nebo dvakrát týdně a pomáhá redukovat černé tečky.

Nejdůležitější je šetrné, ale účinné čištění.

Smíšená pleť

Pokud najdete jak suché, tak mastné oblasti, máte smíšenou pleť. Může se jednat o klasickou T-zónu - čelo a nos jsou (velmi) lesklé z přebytku kožního mazu, zatímco tváře jsou suché nebo normální. Nejčastější chybou je používání příliš agresivních přípravků, které mají vysušit mastná místa. Některá pleť na to však reaguje ještě větší produkcí mazu.

Doporučujeme

Čistěte svou pokožku jemně s Organic Cleansing & Detox Oil a vyrovnávajícími pečujícími produkty. Levandule a měsíček navracejí pokožce rovnováhu a zklidňují ji.

Zralá pleť

Od 30 let věku si většina z nás začíná všímat prvních vrásek. Nemusí tomu však tak být! Mnoho vrásek vzniká kvůli nedostatku vlhkosti v pokožce. Obličej by nikdy neměl být napjatý nebo vysušený. Hydratace neplatí jen zevnitř, ale i zvenčí!

Doporučujeme

Spoustu hydratace a bohatou péči s antioxidanty pro udržení svěží pleti. Přejeme Vám happy Aging namísto Anti Aging!

Tajnou zbraní proti známkám stárnutí je Organic Liquid Gold Beauty Oil s olejem z opuncie a extraktem z magnólie. S tímto přípravkem nemají vrásky šanci!

Suchá pleť

Stejně jako u zralé pleti je i zde klíčová hydratace. Hydratace je základem všeho - pokud je Vaše pleť napjatá a tvoří se Vám šupinky, je třeba okamžitě jednat.

Doporučuje

Organic Renewing Plant Seed Peeling, jenž vyhlazuje strukturu pleti a odstraňuje přebytečné šupinky. Poté intenzivní hydrataci pomocí metody 7-Skin a následnou bohatou péči - ráno a večer!

Citlivá pleť

Světlé typy, lidé s pihami a zrzavými vlasy mají často obzvláště citlivou pokožku. To se samozřejmě může týkat i kohokoliv jiného. Proveďte test: přejeďte špičatým předmětem, např. vidličkou, po vnitřní straně předloktí. Pokud se rychle objeví červené rány, máte spíše citlivou pokožku.

Doporučujeme

Citlivá pokožka často reaguje na éterické oleje. V tomto článku například vysvětlujeme, proč tomu tak je. Nové produkty vyzkoušejte nejdříve na malé ploše, například na lícní kosti, a preventivně používejte produkty bez stimulujících esenciálních olejů, jako je máta peprná.

Doporučujeme Vám také naší sadu Organic Skincare Set for Sensitive Skin, která neobsahuje žádné esenciální oleje a je bez vůně. Ne každá pokožka však reaguje na stejné složky, proto se pomalu otestujte!

Zvláštní případ Rosacea

Pokud je Vaše pokožka na tvářích a v okolí nosu zarudlá a jsou na ní patrné rozšířené cévy, můžete mít tzv. Rosaceu nebo kuperózu. V tomto článku jsme pro Vás shrnuli, co pomáhá proti typickému zarudnutí.

Doporučujeme

Organic Farewell Rosacea Skincare Set se skládá z Organic Farewell Rosacea Mask und Organic Farewell Rosacea Toner, které můžete snadno použít doma, a vytvořit si tak skvělou kúru na zklidnění zarudnutí.

Jste tady poprvé? Pak Vám pro začátek doporučujeme jednu z našich skvělých a oblíbených pečujících sad pro nejběžnější hlavní typy pleti.

Máte problematickou pleť, ale nemáte rádi vůni levandule? Všechny naše produkty jsou k dispozici i samostatně, takže si můžete sestavit vlastní péči, přesně podle svého gusta. Pro krásnou a zářivou pleť!

Doporučujeme