Rosacea: 7 tipů, jak zmírnit zarudnutí

Rosacea: 7 tipů, jak zmírnit zarudnutí

Zarudlé a podrážděné oblasti obličeje se často objevují mezi 30. a 40. rokem života. Tyto zanícené oblasti a podrážděné cévy mají často genetickou příčinu: Rosaceu. Prozradíme Vám 7 tipů, jak zčervenání zmírnit!

Ikona

Kde se vzala Rosacea a jak se projevuje?

Rosacea, nazývaná také růžovka, je zánětlivé onemocnění pokožky obličeje, které se obvykle poprvé objeví mezi 30. a 40. rokem života. Typické zarudnutí se objevuje hlavně uprostřed obličeje, v okolí nosu a tváří. Každý, kdo je postižen, ví, že tyto zanícené oblasti obličeje bohužel nejsou vůbec příjemné.

Příčiny a možné následky náhlého výskytu zarudnutí a viditelně podrážděných rozšířených cév nejsou dosud zcela objasněny. Často je to dáno geneticky. Může se však jednat i o směs různých faktorů a také může souviset se stravou.

Existují různé stupně závažnosti, které se vyznačují nápadnějším zarudnutím s prasklými žilkami a dalšími změnami na kůži, jako jsou šupinaté skvrny, nebo dokonce otoky a puchýřky. Zejména u mužů se výrazný průběh onemocnění může projevit také typickou změnou nosu připomínající bulku.

Pokud na svém obličeji objevíte zanícené oblasti a zarudnutí, jejichž příčina Vám není jasná, důrazně Vám doporučujeme vyhledat lékaře. Ten má potřebné zkušenosti a může Vám okamžitě poskytnout užitečné rady pro Váš konkrétní případ a - v případě potřeby - předepsat léky.

Co pomáhá při Rosacee?

Internet je plný dobrých rad a tipů, co může přinést úlevu při Rosacee. Doporučujeme Vám, abyste zde byli trochu opatrní a spíše zkoušeli jednu metodu za druhou (než všechny najednou) a pozorovali, zda dojde ke zlepšení.

V souvislosti s Rosaceou často slýcháme a čteme, že konzumace kávy, čaje nebo alkoholu, stejně jako ostrého koření a přímého slunečního záření, může způsobit zhoršení příznaků. Na toto téma však existuje jen málo vědeckých studií.

Co můžete vyzkoušet v každodenní péči o pleť, jsou jemné produkty se zklidňujícími a protizánětlivými účinky. Hledejte složky, jako je řebříček, vilín, listnatec, měsíček, heřmánek nebo kopřiva, protože ty mohou svými zklidňujícími účinky pomoci zmírnit příznaky.

7 tipů, jak zmírnit zarudnutí

  1. Obličej jemně očistěte vlažnou vodou - studená nebo horká voda jej ještě více podráždí. Doporučujeme čištění s Organic Cleansing & Detox Oil a metodu 7 Skin Method s Organic Farewell Rosacea Toner pro snížení zarudnutí. Dbejte na šetrné zacházení s pokožkou a netřete ji do sucha ručníkem.
  2. Vyhněte se kosmetice se zbytečnými plnidly a přísadami a hledejte vysoce kvalitní složky.
  3. Vyhněte se také dráždivým složkám: Éterické oleje jsou pro naši pokožku úžasné, ale upozorňujeme, že existují oleje, které mají obzvláště stimulující nebo prokrvující účinek, a proto se nedoporučují při zarudnutí. Dobrým příkladem je máta - ta může být pro nečistoty naprosto blahodárná - ale zarudlá pleť z ní takovou radost nemá...
  4. Je také lepší vyhnout se maskám, které obsahují peeling nebo ovocné kyseliny. Místo toho použijte masku Organic Farewell Rosacea Mask s listnatcem, která posiluje cévy a okamžitě zklidňuje zarudnutí.
  5. Ochrana před sluncem: Snažte se vyhýbat přímému slunečnímu záření a používejte Organic Sunshine Beauty Oil.
  6. Less is more: Make-up je povolen - ale nemusí být! Pokud chcete zakrýt zarudnutí, věnujte pozornost také složení foundation nebo korektoru. Doporučujeme však vyhnout se všemu, co není nezbytně nutné. Někdy si Vaše pleť prostě potřebuje odpočinout - a např. v homeoffice není nutný žádný make-up.
  7. Zaznamenejte si do kalendáře, kdy máte obzvlášť dobré nebo špatné dny či fáze. Někdy najdete spouštěče, potraviny nebo životní situace, jako je stres, které zvyšují nebo snižují zarudnutí.

DIY Aloe Vera pomoc v nouzi

V akutních fázích se silným zarudnutím může přinést úlevu čerstvý gel z aloe vera. Milujeme výživný a chladivý účinek gelu, který navíc okamžitě a účinně zklidňuje zarudnutí!

  • Na zarudlá místa naneste trochu čerstvého gelu přímo z rostliny aloe vera. Listy lze již nyní zakoupit v různých bio marketech a vydrží i nějakou dobu v lednici.
  • Nechte gel krátce působit, dokud nezaschne, a poté jej opatrně smyjte vlažnou vodou.
  • Tento trik můžete používat dvakrát denně, abyste dosáhli znatelné úlevy - ale věnujte pozornost tomu, jak Vaše pleť reaguje, a v případě potřeby upravte frekvenci!

Doporučujeme